Czas (droga na wakacje) i ryzyko (mandat) stanowiły presję więc nie chcieli szukać gdzieś niższej ceny. Właściwym sposobem na ustalanie ceny jest spojrzenie na produkt oczami klienta. Wycena według rezultatu jakie osiągnie a nie według faktycznego kosztu zakupu czy cech produktu. Myśl jak klient. Oto cena benzyny 95 i diesla od poniedziałku 12 czerwca (tabela) Paliwo. Cena za litr od poniedziałku 12 czerwca 2023 roku. Benzyna 95. 6,46-6,57 zł/l. Benzyna 98. 7,05-7,17 zł/l. Olej napędowy czyli diesel. 6,13-6,24 zł/l. Uwaga! Narzut wyliczany na zasadzie = (cena sprzedaży – cena zakupu) / cena zakupu, nie może być mylony z marżą,. Inaczej jeśli sprzedawca pomyli marżę procentową (załóżmy, że ta wynosi 10%) z narzutem procentowym (15%) i udzieli rabatu w wysokości narzutu, wtedy koszt wytworzenia produktu będzie wyższy niż cena jego sprzedaży. kalkulator automatycznie pokaże cenę za kilometr, za jaką powinieneś jeździć. aby zobaczyć stawkę, przewiń stronę do pola "Cena z zyskiem na 1km". Nazwa kosztu. cena miesięcznie. cena rocznie. netto za 1km. uwagi. ilość km: / mc. Jak obliczyć cenę za kilometr? Aby jednoznacznie móc określić stawkę na kilometr, większość kosztów trzeba przeliczyć na przejechany kilometr. paliwo – jego koszt trzeba przeliczyć na km. Jeśli więc cena paliwa wynosi 4.5 zł za litr, to koszt przy spalaniu 33 litrów na 100 km, wynosi 1.48 zł na kilometr. Od rana cena popularnej benzyny 95 waha się w przedziale 6,37 zł do 6,49 zł za litr. Drożej muszą zapłacić kierowcy tankujący Pb98. Maksymalna cena za diesla to obecnie 6,70 zł/l Konkretne rady jak obliczyć procent. W pierwszym przypadku chcąc obliczyć procent wybranej liczby, wykonujemy mnożenie danej liczby przez procent wcześniej zamieniony na ułamek. Przykładowo, mając za zadanie obliczyć 2% z liczby 60, zrobimy to następująco: 2%*60= 0,02*60= 1,2 To wszystko! Teraz już wiesz, jak obliczyć procent z Wzrosły też średnie ceny oleju napędowego – do 5,93 zł/litr. Mapa cen paliw w Europie Z danych serwisu wynika, że najwięcej za litr benzyny (w przeliczeniu na złotówki) płacą Holendrzy: 9,40 zł, a za litr oleju napędowego Norwegowie i Szwedzi – 8,96 zł. idealny koszt jedzenia wynosi od 28% do 35% ceny menu. Tak więc, dla łatwej kalkulacji, powiedzmy, że danie kosztuje $2.8, aby utworzyć. Po prostu liczysz składniki, ale możemy łatwo ustalić, że cena menu musi wynosić minimum 10 dolarów. Składniki (2 zł.,8) koszt tylko 28% ceny menu, a pozostałe koszty idą na twoje koszty ogólne: Średnia cena autogazu na stacjach to 2,99 zł za litr. Na stacjach Orlen ceny paliwa kształtują się średnio: olej napędowy - 6,66 zł/lbezołowiowa 95 - 6,52 zł/lgaz - 2,95 zł/l CFbyWp. Stare powiedzenie głosi, że pieniądze potrafią płynąć jak woda. W dzisiejszych czasach nabiera ono zupełnie nowego znaczenia. Woda dostarczana do naszych domów i mieszkań jest coraz droższa, a rachunki za wodę i ścieki stanowią poważne obciążenie dla budżetu przeciętnej polskiej rodziny. Choć oficjalnie ceny wody w Polsce mają w tym roku nie wzrosnąć, to i tak w wielu miastach (ceny ustalają samorządy) są one już bardzo wysokie. Postanowiłem sprawdzić, ile kosztuje metr sześcienny wody w Polsce w 2022 roku. 1m3 (metr sześcienny) = 1000 litrów, czyli inaczej kubik wody. Zapraszam do szczegółowej analizy. Jak się za to zabrałem?Na początek wyjaśnienie, które pomoże Wam odnaleźć się w moim wpisie. Średnie ceny wziąłem z oficjalnych danych opublikowanych przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie, która po prostu ma pełną wiedzę na ten temat – zajmuje się bowiem analizowaniem cen. Dane nie wszędzie są aktualne (będę na bieżąco aktualizować wpis), ponieważ Izba nie przygotowała jeszcze zestawienia uwzględniającego nowe wnioski taryfowe dostawców 2018 roku więcej za wodę zapłacą mieszkańcy niemal całej Polski. Wśród chlubnych wyjątków są takie miasta, jak Bydgoszcz, Poznań, Kielce, Kraków oraz Katowice. Dotkliwą podwyżkę przygotowano natomiast dla łodzian, bo tam w 2018 roku cena metra sześciennego wody i ścieków wzrosła o 23 więcej płacą też mieszkańcy Wrocławia, gdzie cena kubika wody i ścieków wzrosła do poziomu 11,11 zł brutto. Delikatne podwyżki wprowadzono w Jeleniej Górze (odpowiednio: 6,40 zł za metr sześcienny wody i 6,52 zł za metr sześcienny ścieków) oraz w Gliwicach, gdzie cena wzrosła o 0,18 zł za kubik wody i informacje mam natomiast dla mieszkańców Warszawy, Pruszkowa, Piastowa oraz gmin: Michałowice, Nieporęt, Raszyn, Serock i Wieliszew: tam zgodnie z nowymi taryfami obowiązującymi do 2022 roku ceny delikatnie spadły do poziomu 9,85 zł brutto za metr sześcienny wody i tym wpisie przedstawię ceny obowiązujące w poszczególnych województwach zgodnie ze schematem:Najwyższa odnotowana cenaNajniższa odnotowana cenaŚrednia cena dla całego województwaCena dla stolicy województwaPonadto będę podawał ceny wody i ścieków, ponieważ w większości przypadków występują one razem i tak też są dolnośląskieMieszkańcy Dolnego Śląska muszą się mocno łapać za portfele. Ceny przedstawiają się następująco:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,76 zł Najwyższa cena – Szklarska Poręba: 33,13 zł za metr sześcienny (!) Najniższa cena – Oleśnica: 8,49 zł za metr sześcienny Cena dla Wrocławia – 11,11 zł za metr sześciennyMieszkańcom Szklarskiej Poręby składam oficjalne wyrazy współczucia i nie zazdroszczę kujawsko-pomorskieNa Kujawach i Pomorzu jest wyraźnie taniej niż na Dolnym Śląsku. Czy znajdzie się jakaś rekordowo droga miejscowość?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 9,33 zł Najwyższa cena – Aleksandrów Kujawski: 13,27 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Cekcyn i Kęsowo: 6,16 zł za metr sześcienny Cena dla Bydgoszczy – 10,64 zł za metr sześcienny Cena dla Torunia – 8,58 zł za metr sześciennyNie jest więc tak źle. Rekord Szklarskiej na razie łódzkieZiemia obiecana okazuje się wcale nie taka droga. Ceny wody i ścieków są znacznie niższe niż na Dolnym Śląsku i porównywalne do tych z Kujaw i Pomorza:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 9,34 zł Najwyższa cena – Sieradz: 16,07 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Pajęczno: 6,43 zł za metr sześcienny Cena dla Łodzi – 8,55 zł za metr sześciennyZnajdź najlepsze oprocentowanie: Łodzianie nie mają na co narzekać, a już na pewno nie w porównaniu do mieszkańców lubelskieWracamy na południe Polski, ale tym razem na wschód. Jak kształtują się ceny w Lublinie i okolicach?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 8,16 zł Najwyższa cena – Zwierzyniec: 11,97 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Biała Podlaska i Zamość: 6,56 zł za metr sześcienny Cena dla Lublina – 8,91 zł za metr sześciennyByłem w Zwierzyńcu i szkoda, że akurat w tym pięknym mieście są najwyższe ceny. Jednak ogólnie mieszkańcy Lubelszczyzny nie mają na co lubuskiePrzenosimy się na zachód, tuż pod niemiecką granicę. Czy takie sąsiedztwo wpłynie na znacznie wyższe ceny wody i ścieków?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 11,14 zł Najwyższa cena – Lubsko: 14,52 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Bytom Odrzański: 4,83 zł za metr sześcienny Cena dla Gorzowa Wielkopolskiego – 11,60 zł za metr sześcienny Cena dla Zielonej Góry – 11,49 zł za metr sześciennyObie stolice idą łeb w łeb i przynajmniej pod tym względem są małopolskieKrakusów powszechnie uważa się za ludzi oszczędnych. Czy udaje im się zaoszczędzić na wodzie i ściekach?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 12,77 zł Najwyższa cena – Maków Podhalański: 21,16 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Miechów: 6,74 zł za metr sześcienny Cena dla Krakowa – 10,15 zł za metr sześciennyJeśli chodzi o średnią dla całego województwa, to na razie mamy nowego niechlubnego mazowieckieIntuicja podpowiada, że będzie drogo. A co na ten temat mówią fakty?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 11,08 zł Najwyższa cena – Stare Babice: 21,15 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Przasnysz: 6,76 zł za metr sześcienny Cena dla Warszawy – 9,85 zł za metr sześciennyCzyli warszawiacy zarabiający najwięcej w kraju wcale nie mają najdroższej wody. Ciekawe, prawda?Województwo opolskieWojewództwo opolskie nie wyróżnia się w żadną stronę, poza tym, że mieszkańcy Opola mogą się cieszyć naprawdę niską cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 11,07 zł Najwyższa cena – Głuchołazy: 15,09 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Baborów: 7,34 zł za metr sześcienny Cena dla Opola – 7,82 zł za metr sześciennyOpolanie – zazdrościmy!Województwo podkarpackieNa Podkarpaciu jest średnio. Ceny nie są zbyt wysokie, a szczególnie dobrze widać to na przykładzie stolicy województwa:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,03 zł Najwyższa cena – Jedlicze: 16,18 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Leżajsk: 6,78 zł za metr sześcienny Cena dla Rzeszowa – 8,08 zł za metr sześciennyMieszkańcy województwa podkarpackiego zdecydowanie nie mają więc powodów do podlaskieW tym województwie, w porównaniu do reszty kraju, jest naprawdę tanio. Oczywiście poza małymi wyjątkami:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 7,18 zł Najwyższa cena – Orlikowo: 18,22 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Nowogród: 6,77 zł za metr sześcienny Cena dla Białegostoku – 7,13 zł za metr sześciennyNo i mamy nowego lidera w rankingu województw z najtańszą wodą i pomorskieNa Pomorzu jest dość tanio. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą cenę dla duopolu Gdańska i Sopotu:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 8,17 zł Najwyższa cena – Gmina Władysławowo: 13,54 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Lębork: 6,37 zł za metr sześcienny Cena dla Gdańska/Sopotu – 9,38 zł za metr sześciennyZamożne województwo, tania woda – czego chcieć więcej?Województwo śląskieNa Górnym Śląsku ceny bywają bardzo wysokie. Jak to wygląda w liczbach?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,44 zł Najwyższa cena – Ustroń/Cisownica: 24,02 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Bielsko-Biała: 9,14 zł za metr sześcienny Cena dla Katowic – 14,11 zł za metr sześciennyPotwierdza się to, o czym mówi się od dawna. Katowice mają najdroższą wodę w Polsce i na razie zdecydowanie przodują w naszym świętokrzyskiePrzepiękne tereny, ale ceny wody i ścieków są bardzo wysokie. Zobaczcie sami:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 12,77 zł Najwyższa cena – Gmina Rytwiany: 17,85 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Łopuszno: 6,37 zł za metr sześcienny Cena dla Kielc – 9,42 zł za metr sześciennyMimo przyzwoitego wyniku Kielc inne miejscowości ciągną świętokrzyskie w górę rankingu najdroższych województw pod względem cen wody i warmińsko-mazurskieNa Warmii i Mazurach jest średnio. Ani bardzo drogo, ani szczególnie tanio. Pamiętajmy jednak, że jest to jedno z najbiedniejszych województw w Polsce, dlatego ceny powinny być niższe:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,50 zł Najwyższa cena – Gmina Miłki: 22,15 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Działdowo: 6,63 zł za metr sześcienny Cena dla Olsztyna – 9,78 zł za metr sześciennyW gminie Miłki naprawdę trzeba oszczędzać wielkopolskieOszczędni poznaniacy tym razem muszą przełknąć wysokie ceny. Jak to wygląda dla całego województwa?Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 10,25 zł Najwyższa cena – Wieleń: 23,23 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Koło: 7,26 zł za metr sześcienny Cena dla Poznania – 11,29 zł za metr sześciennyPoznań wyraźnie podnosi więc średnią dla województwa, ale nie tak jak zachodniopomorskieŚrednia cena dla całego województwa jest bardzo niska, ale już nie dla niektórych gmin. Drogo jest chociażby w Szczecinie:Średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa – 8,90 zł Najwyższa cena – Sławobrze: 22,57 zł za metr sześcienny Najniższa cena – Nowogard: 7,18 zł za metr sześcienny Cena dla Szczecina – 11,09 zł za metr sześciennyPodsumowanie cen 1m3 wody w PolsceNa podstawie zebranych danych można ogłosić, że najtańszą wodę i ścieki w Polsce mają mieszkańcy województwa podlaskiego. Najdroższą natomiast województw małopolskiego i rekordzistą jest Szklarska Poręba, w której cena jaką muszą płacić mieszkańcy jest wręcz absurdalnie wysoka. Na przeciwnym biegunie jest Bytom Odrzański, gdzie woda może się wręcz lać na to globalnie trzeba przyznać, że woda w Polsce jest relatywnie droga, dlatego rozsądnie będzie zacząć ją oszczędzać. Jak to robić? Z pewnością warto zacząć od sprawdzenia, ile wody zużywamy na codzienne czynności, zwłaszcza kąpiel. Zapraszam do lektury mojego artykułu, w którym porównałem koszt korzystania z wanny w relacji do prysznica. Co się bardziej opłaca? Przekonajcie się!Wasze miasto znalazło się w którymś zestawieniu? Czy ceny wody i ścieków dają się Wam we znaki, odczuwacie je w swoim budżecie domowym? Komentujcie! Kalkulator kosztów dojazdu pozwala sprawdzić, ile będzie kosztować zaplanowana podróż. Wystarczy wprowadzić kilka parametrów: średnie spalanie samochodu lub motocykla, koszt paliwa, długość trasy oraz dodatkowe koszty przejazdu. Opinie użytkowników Liczydlo Porażka Wojtek doskonała Dominika Doskonała pomoc MarkS No i okazuje się, ze można prościej :). Jest OK twoja stara tak Karol Bardzo fajna pomoc. Nie trzeba się wysilać specjalnie przy liczeniu w domu. Artuy Supcio xdd bloński opinia 4 super :) polecam i daję 4 gwiazdki ZBYSZEK OJ TAK TAK BYQ +1 TRZBA MIEĆ DOBRY KOMPIUTER ŻEBY W TO GRAĆ ;) ddd Fajna gra lecz wymaga dobrej płyty głównej Oceń kalkulator: 5 Dodaj opinię Zobacz również sty 28 Teoretycznie w Polsce sklepy powinny pokazywać cenę produktu nie tylko za opakowanie, ale też w przeliczeniu na kilogram. Nie mniej z różnych powodów czasami jest tak, że cena nie jest przeliczona w ten sposób. Co zrobić wtedy jeśli chcemy szybko przeliczyć cenę kilku produktów w celu porównania co nam się bardziej opłaci? Szczególnie w przypadku produktu tego samego producenta, ale w różnej wielkości opakowaniach? Potrzebujemy kalkulatora! Zwykłe kalkulatory lub aplikacje kalkulatora pozwolą na dokonanie takiego obliczenia, ale czy pozwolą porównać cenę? Niekoniecznie. Z myślą o ułatwieniu przeliczenia napisałem aplikację, która na tę chwilę nazywa się Kalkulator Cena za Kilogram. [important]Aplikacja dostępna jest pod adresem Ekran startowy kalkulatora cen Przeliczanie wag, objętości i ilości Mimo temu co sugeruje nazwa aplikacja poza przeliczaniem wag jest w stanie też przeliczać objętości oraz produkty sprzedawane na sztuki. Przeliczenie ceny w kalkulatorze cen Do dyspozycji użytkownika oddane są trzy pola: ilość – określa ile dane produktu znajduje się w opakowaniu jednostka – określa jednostkę w jakiej podana jest ilość produktu – na podstawie tej jednostki kalkulator automatycznie określa na co ma przeliczyć cenę: na kilogram, na litr lub na sztukę cena – po prostu cena opakowania produktu – domyślnie ustawiana jest zawsze waluta ustawiona w telefonie użytkownika, zwykle ta dopasowana do jego języka/kraju. Po ustawieniu wartości możliwe jest przeliczenie ceny. W polu tekstowym wyświetla się cena produktu. Otrzymany wynik można zapisać na liście. Wprowadzanie ceny opakowania w kalkulatorze cen Dla każdego zapisywanego wyliczenia można ustawić etykietę, która ułatwia odróżnienie przeliczeń zapisanych przez użytkownika. Zapisywanie przeliczenia na liście w kalkulatorze cen Przejście do listy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku Pokaż zapisane. W celu wyczyszczenia listy należy kliknąć przycisk Wyczyść listę. I to wszystko! Lista zapisanych przeliczeń w kalkulatorze cen Podsumowanie Aplikacja w swoim założeniu i działaniu jest bardzo prosta. Została stworzona z myślą o ułatwieniu szybkiego przeliczania cen w sklepie. I według mnie to robi! Zachęcam do korzystania i dzielenia się swoimi uwagami na jej temat. [important]Tworzone przeze mnie aplikacje dostępne są na stronie Zachęcam do instalowania i testowania. A jeśli komuś się spodoba proszę o ocenę w sklepie :)[/important] Rating: (4 votes cast)Kalkulator wag/sztuk/pojemności - przeliczanie cen produktów, out of 10 based on 4 ratings Home NaukiMatematyka Melala zapytał(a) o 18:27 Jak obliczyć cene za kg... ...gdy jest podana waga i cena tej wagi xDD Kurde zapomniałam ,a mam takie dziwne liczby i nie jestem pewna... Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-03-31 18:33:20 0 ocen | na tak 0% 0 0 Odpowiedz Odpowiedzi princeska75 odpowiedział(a) o 18:30 - 5,00 zł 1000g - x1000*5/100=50x=50 0 1 CookieSuperCiacho odpowiedział(a) o 21:58: że co proszę? Uważasz, że ktoś się myli? lub