Ceny w Bułgarii są w większości przypadków zbliżone do cen obowiązujących w Polsce. Jednostką monetarną Bułgarii jest lewa. 1 BGN to ok. 2,15 zł - kurs oczywiście jest zmienny, dlatego też przed wyjazdem warto sprawdzić aktualne notowania.
Najtańszy napój to butelka wody. Najsłynniejszy region winiarski w Bułgarii znajduje się w Dolinie Trackiej. Dobry obiad dla dwojga w najlepszej restauracji kosztować Cię będzie około 40 lewów. Napoje Czy odwiedzasz Bułgarię na weekend czy na tydzień, przekonasz się, że jedzenie jest niedrogie, a napoje tanie.
Wypożyczenie auta wiąże się z kosztami w granicy 25 euro za dzień. Samolotem można lecieć do Bułgarii z Lublina, Poznania, Gdańska czy Katowic. Czas trwania to lotu to średnio 2 godziny np. z Warszawy do lotniska w Warnie. Jakie są ceny w Bułgarii? Oferty na wakacje w Bułgarii można znaleźć w bardzo okazyjnych cenach.
Walutą w Bułgarii jest lew bułgarski (лв, BGN). 1 lew bułgarski to mniej więcej 2.2 zł. Aktualny kurs bułgarskiego lewa można sprawdzić na stronie Oandy. Bułgarski lew występuje w banknotach: 5, 10, 20, 50, 100 oraz w monetach: 1, 2 lewa oraz 1, 2, 5, 10, 20, 50 stotinek (odpowiednik polskich groszy). Karta czy gotówka
Jeśli nie zależy Wam na wysokiej jakości hotelu, dobrych warunkach czy dobrym jedzeniu to za last minute na tydzień w Bułgarii płaci się od około 1100-1200 złotych od osoby. I to z przelotem. To mniej niż kosztuje noc w dobrym hotelu w wielu miastach w Europie.
W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w dokumenty potwierdzające tożsamość (dowód osobisty lub/oraz paszport), a także w gotówkę. Do Bułgarii najlepiej zabrać euro - walutę z łatwością wymienimy na miejscu. Pozostałe elementy wchodzące w skład wyposażenia walizki podróżnej: - apteczka pierwszej pomocy,
Za kufel piwa płaciliśmy 1,6-2,5 lewa, sztandarowe danie Bułgarii - sałatka szopska - to wydatek 4-4,5 lewa, za zupy, w tym za bułgarski Tarador (zupa na zimno na bazie jogurtu, czosnku i ogórków) zapłacić trzeba 2-3 lewa, a dania obiadowe można dostać już za około 5-8 lewa.
Jedzenie 1 285,46 zł Łączny koszt 3 321,59 zł 24.01% taniej niż w PL Para Mieszkanie 1 682,33 zł Opłaty 464,70 zł Transport 803,64 zł Jedzenie 2 545,71 zł Łączny koszt 5 496,38 zł 20.63% taniej niż w PL Rodzina 2+1 Mieszkanie 2 166,43 zł Opłaty 476,90 zł Transport 1 722,26 zł Jedzenie 3 482,10 zł Łączny koszt 7 847,69 zł
4PmkZ.